Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

Τρομερή εκτέλεση φάουλ

Το «αλάνθαστο» εντός έδρας σερί του Ανόβερο έλαβε τέλος το βράδυ της Παρασκευής (4/10).
Φρόντισε γι” αυτό η Χέρτα Βερολίνου και ιδίως ο Ρόνι, που ήταν ο πρωταγωνιστής της ισοπαλίας 1-1 ανάμεσα στις δύο ομάδες, στο πρώτο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.
Ο Βραζιλιάνος μπήκε στο παιχνίδι στο 79′ και δύο λεπτά αργότερα με μια εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ («βοήθησε» και το τείχος που «άνοιξε») πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους. Το Ανόβερο, που μέχρι σήμερα είχε πετύχει το 4 στα 4 στην έδρα του, είχε προηγηθεί στο 23′ με τον Σουλτς.
Η Χέρτα, μάλιστα, ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, είχε και δοκάρι με τον Μπεν-Χατίρα στο 58′, αν και στο τέλος η τελευταία μεγάλη ευκαιρία ήρθε για τους γηπεδούχους.